MEDICINSKA SKOLA PODGORICA

Forum MEDICINSKE SKOLE Podgorica :)

nova skola

Seth

Male
    Number of posts : 30
    Age : 24
    Location : Podgorica
    Humor : Life can be mess if you're smarter then everyone else.
    Registration date : 2009-02-11

nova skola

Post  Seth on Wed Mar 04, 2009 11:38 am

srednja Medicinska skola

02.09.2006. godine

Škola je projektovana kao spratni objekat: suteren, prizemlje i I sprat sa fiskulturnom salom spratnosti visoko prizemlje.
    Projektovani prostor škole treba da obezbijedi: nastavu, sportsko-rekreativne i kulturno-zabavne aktivnosti, upravne i prateće sadržaje, u skladu sa važećim propisima za ovu vrstu objekta.

Lokacija: Podgorica (DUP - Krusevac)
    Investitor: D.J.R Crne Gore

Vrijednost objekta: 4.800.000,00

Godina i rok gradnje: 2006-2007

Površina objekta: 6.171 m2

Sadržaj objekta:

Škola ima 16 osnovnih učioničkih prostora i 3 pomoćne učionice sa predprostorima, kabinete, administrativni blok, blok za fizičko vaspitanje, blok stomatologije sa pratećim sadržajima i centralnu holsku komunikaciju sa hodnicima.

Glavni ulaz u školu je na sjevernom krilu, okrenut prema glavnoj saobraćajnici. U prizemlju, pored kontrole ulaza, smještena je kompletna administrativna služba, prostor za profesore, biblioteka i dr. U suterenu stomatološka služba sa pratećim sadržajem a na spratu 8 učionica.
    Južno krilo u suterenu sadrži: opštu ordinaciju sa sanitarnim čvorom, kabinet farmaceutske hemije, apoteku sa pripadajućim sanitarnim čvorom, a u nastavku su kabineti mikrobiologije i biohemije.
    U prizemlju su kabinetske jedinice za biologiju, hemiju, fiziku i anatomiju, a na spratu su učionice.
    Takođe u južnom bloku smještena je fiskulturna sala sa pratećim sadržajima (kabinet nastavnika, ljekarska soba, svlačionica, a na gornjem prostoru ispod tribina smješten je trim kabinet sa teretanom i sanitarnim blokom).
    Neposredno uz centralni hol su amfiteatri.
    Svi sadržaji su locirani po horizontali u dva krila (sjeverno i južno krilo) kroz tri etaže i vezani na centralnu holsku komunikaciju.
    Škola pored glavnog pješačkog prilaza, ima i dva kolska prilaza sa parkinzima.

Oprema objekta:

Objekat je opremljen novim namještajem, savremenim sistemom video nadzora, kablovskim sistemom za telefoniju i računarsko umrežavanje, kontrolom pristupa prostorijama sa posebnom namjenom, protivpožarnim sistemom, agregatskim napajanjem i napajanjem stabilisanim naponom za računarsku i elektronsku opremu, sanitarni čvorovi i odgovarajuće rampe za osobe sa posebnim potrebama.
    Sportska dvorana je takodje opremljena novim namještajem i rekvizitima za rekreaciju.
    AntiBiotic

Male
    Number of posts : 17
    Age : 24